Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Vincci Nozha Beach
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Од центарот на Хамамет е оддалечен 7 км, од Набела 12 км. Трансферот од аеродромот во Тунис трае околу еден час. Хотелот има три згради, а 2009 година е обновен целосно.Околу хотелот има развиена туристичка зона со многубројни продавници,кафулиња и ресторани.

Сместување: Хотелот располага со 447 соби распоредени во три згради.Собите се конформни,климатизирани,модерно наместени ,со купатила,со балкони,САТ ТВ,фен,телефон,сеф(со доплата),мини бар(на барање и со доплата.

Хотелски содржини: Хотелот припаѓа на Шпанскиот ланец на хотели „Vincci“.Хотелот го карактеризира добра кујна,љубезен персонал и многу содржини.На гостите на располагање им е рецепција ,менувачница,банкомат,главен ресторан,три тематски ресторани,

Спорт и забава: Располага со три бара,два отворени и затворени базени,детски базен,детски клуб и СПА центар.За дневната анимација се грижи професионален аниматорски тим. 


Плажа: Хотелот директно излегува на убава песочна плажа во Северен Хамамет.