Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TAC Premier Hotel & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Xотелот се наоѓа на само 1 км од центарот на Аланија, а аеродромот во Анталија е оддалечен 120 км. Хотелот е отворен во 2008 година, а реновиран во 2012 и 2018 година и делумно (лоби, ресторан) во 2020 година. Зафаќа површина од 7.000 m² и се состои од 7 меѓусебно поврзани блокови.

Сместување: Хотелот има 292 соби.
Стандардната соба е околу 20-24 m² (макс. 2 возрасни + дете или 3 возрасни + бебе), содржи француски кревет или два стандардни кревети. Дополнителниот кревет е софа или стандарден кревет.
Семејната соба е околу 40-44 m² (максимум 2 возрасни + дете или 3 возрасни + дете), може да има една голема соба или две помали.
Собите имаат телефон, мини бар (се полнат со вода дневно), Wi-Fi (се доплаќа), сплит клима, Бокал за чај и кафе, балкон или тераса.

Содржини: Хотелот располага со ресторан, лоби бар, бар покрај базен, надворешен базен, детски базен, лежалки и чадори околу базенот, тераса за сонце, сауна, амам, теретана, одбојка на плажа, пинг-понг, билијард. Wi-Fi интернетот е бесплатен во фоајето.
Со доплата: сеф, телефон, лекар, масажа, сите моторизирани водени спортови, услуга во соба, продавници, увозни пијалоци, сите пијалоци после 23 часот, свежо цедени сокови, турско кафе, сета храна, пијалоци и услуги надвор од концептот на услугата за вештачка интелигенција на хотелот .
 
Плажа: Познатата плажа Клеопатра е на 100 m од хотелот (хотелската плажа е број 12, одделена со улица). Лежалки и чадори на плажа се доплаќаа, а нашите гости добиваат попуст на рецепција. Не се обезбедени крпи за плажа и базен.