Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sherwood Exclusive Lara
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Лара, на 10 км од аеродромот во Анталија и на 10 км од центарот на Анталија.

Сместување: Хотелот располага со вкупно  500 соби. Сите соби се опремени со телевизор, тоалет, фен за коса,  мини бар, клима уред, сеф, сет за чај и кафе, интернет.


Содржини: Хотелот располага со главен ресторан, A’la Сarte ресторани:  Sapore – Италијанска кујна, Lalezar – Турска кујна, Selenge - Монголска кујна, снек ресторан, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа, диско клуб. Услуги на доктор, чување деца, перална, услуга во соба, фризер, rent a car, шопинг центар, телефон, факс и компјутерски игри дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна.

Спорт и забава: Хотелот има два отворени базени за возрасни и два за деца, затворен базен за возрасни и деца, Аква парк (6 лизгалици за возрасни и 3 за деца), фитнес центар, Турска бања, сауна, џакузи, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, водени спортови. Осветлување за тениските игралишта и опрема, билијард, куглање, масажа, салон за убавина и SPA центарот, компјутерски игри, моторните водени спортови дополнително се наплаќаат. Забавна програма во текот на денот и специјална шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 4 – 12 и тинејџерски клуб од 13 – 17 со специјална програма.

Плажа: Песочна хотелска плажа, со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплаќаат.