Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SENTIDO PHENICIA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во јужната туристичка зона, на 5 км оддалечеост од центарот на Хамамет,на прекрасна песочна плажа,опкружен со раскошен парк со површина од 9 хектари.До главниот град на Тунис има 60 км.Трансферот од аеродормот во Тунис до хотелот ,трае околу еден час.

Сместување: Хотелот располага со 391 соби,кои се удобни и модерно уредени,климатизирани,секоја со тераса или балкон и поглед кон градината или морето.Собите имаат купатило,фен,сателитска Тв,мини-бар,телефон и сеф.(со доплата).

Хотелски содржини: Ова е еден од најстарите и најпознатите хотели во Тунис кој со своите содржини и услуга е над официјалната категоризација. Хотелот поседува затворен и два отворени базени. Покрај рецепцијата и лобито,на гостите се на располагање неколку тематски ресторани и барови,бар на плажа,неколку бутици и продавници.

Спорт и забава: Хотелот поседува 5 тениски терени, СПА и фитнес центар,терен за голф(на оддалеченост од 3 км), детски дел ,пинг понг, мини голф, аниматори,ноќен клуб со ди-џеј.

Плажа: Прекрасна песочна плажа пред хотелот.