Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sea World Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kızılağac. Одалечен е 15км од Манавгат и 70км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Хотелот располага со вкупно 528 соби кои се распоредени во 3 блока. Секоја соба има: купатило со туш или када, фен, централна клима, директна телефонска линија, мини бар, бокал, кафе/чај, сеф, WI FI SAT TV со музички канали.

Содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан со отворено бифе, А’ла Карт ресторани (турска, италијанска, далечна источна кујна), барови низ хотелскиот комплекс, диско-клуб.
Услуги со доплата се: услуга за лекар, чување деца, фен, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перење, хемиско чистење, пеглање, трговски центар, изнајмување автомобил. Wi-Fi мрежата е бесплатна во целиот хотел Seaden Sea World Resort 5 *.Хотелот има отворен и затворен базен за деца и возрасни, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, тениски игралишта, пинг-понг. Забавна програма со стручен тим во текот на денот, вечерни претстави, мини клуб за деца од 4 до 12 години.
Услуги со доплата се: спортови на вода, салон за убавина, масажа, осветлување за тениски терени, опрема за тенис, часови по тенис, билијард.

Плажа: Хотелот има приватна песочна плажа. Лежалките, чадорите и пешкирите за на плажа не се наплаќаат.