Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Royal Star Beach Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој хотел лоциран во Ел Дахар (стара Хургада) е сместен на сама плажа и е оддалечен 4.7 км од новата Марина во Хургада и 9 км од аеродоромот.
 

Сместување: Располага со вкупно 212 соби, секoја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.
 

Хотелски содржини: Хотелот располага со главен ресторан во кој се служат специјалитет од интернационална кујна,лоби бар и снeк бар, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон.
 

Спорт и забава: На љубителите на спорт на располагање им е надворешен базен, пинг понг, билјард ,пикадо, разни спортови на вода, спа центар со сауна, парна бања, џакузи и простории за масажи. За најмалите гости хотелот располага со мини клуб. Тимот за анимација организира забавни настани, спортови и активности околу хотелот и на плажа, вклучувајќи часови по аеробик, одбојка, ватерполо, боча, игри на маса, пикадо...
 

Плажа: Хотелот располага со сопствена песочна плажа со изразена плима и осека. Гостите на хотелот Ројал Стар Бич можат бесплатно да користат лежалки, чадори и пешкири, на плажа и покрај базен, како и на плажата на соседниот хотел од истиот ланец Empire Beach (песочна плажа со поубава област за пливање).