Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Royal Asarlik Beach Hotel & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Гумбет, Бодрум. Оддалечен е 3 километри од центарот на Бодрум и околу 35 километри од аеродромот. Изграден е во 2006 година и зафаќа површина од 16.000 м2.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 351 сoби од кои 259 стандардни (две соби се прилагодени за лица со посебни потреби) и 92 Relax  соби. Сите стандардни соби имаат мини бар (ажуриран на денот на пристигнување), телефон, ТВ, клима уред, бања или туш, фен, балкон или тераса, сеф (со доплата). Стандардните соби се од 18м2 и 20м2 и имаат поглед на море или градина. Relax  собите имаат површина од 20 - 28м2.

 Хотелски содржини: Хотелот има главен ресторан, a la carte ресторани (кинески, рибен, италијански и национален ресторан ) и 8 барови - Green bar, Green Snack Bar, Palm bar, Lobby bar, Havana beach bar, Panorama bar, Marine bar, Marine snack bar. Со доплата се следните услуги: лекар, фотограф, фризер,перална.

Спорт и забава: Отворен базен, затворен базен, детски базен, пикадо, пинг-понг и други дневни и вечерни анимации. За деца има детско мени, мини клуб и игралиште, Спа и велнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар. Со доплата се спортовите на вода, масажи, третмани за лице и тело.

Плажа: Хотелот се наоѓа на песочната-камчеста плажа . Користењето чадори за сонце и лежалки е бесплатно.