Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Royal Alhambra Palace
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Оддалечен е 9 км од центарот на Сиде, 14 км од центарот на Манавгат и 40 км од меѓународниот аеродром во Анталија. Хотелот е отворен во 2012 год. и се наоѓа на површина од 60 000 м².

Сместување: Хотелот располага со вкупно 579 соби. Сите соби се опремени со електронски клуч - картичка, централна климатизација, сеф, телефон во бања, директен телефон, тоалет, бања (со када), фен за коса, мини бар, детско креветче (на барање ), музички канали, сателитска ТВ и балкон.


Содржини: Во главниот ресторан, гостите имаат можност да пробаат најразлични специјалитети од богатата шведска маса. Хотелот располага и со 5 a la carte ресторани: Отомански, Азиски, Италијански, Мексикански и Рибен, во кои задолжителна е претходна резервација.


Спорт и забава: надворешен базен за возрасни, надворешен базен за деца, внатрешен базен, аква парк, утринска гимнастика, часови по танц, степ аеробик, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа, аеробик во вода, ватерполо, вечерно шоу со музика во живо, мини клуб (за деца од 4-12 год.), турска бања, сауна, џакузи, соби за релаксација, масажа, конференциска сала.


Плажа: Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори и пешкири .