Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Rixos Premium Bodrum
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ


Локација: Хотелот Риксос Премиум Бодрум се наоѓа на самата плажа, на околу 10 км од Бодрум и на околу 25 км од аеродромот. Хотелот е отворен во 2003 година и последен пат е реновиран во 2010 година. Зафаќа површина од 187 000 м2 .


Соби:  Хотелот се состои од главна зграда и 42 блока. Има 347 соби, од кои 4 соби се адаптирани за лица со посебни потреби. Сите соби имаат комплет за чај и кафе, минибар (се дополнуваат секојдневно со вода и безалкохолни пијалоци), сателитска ЛЦД телевизија, клима уред, телефон, сеф и фен. Deluxe собите се со поглед на градина или море имаат површина од околу 42м2 вклучувајќи балкон. Premium собите имаат поглед на море и имаат големина од околу 52м2 заедно со балкон. Suite собите имаат 54м2 со тераса. Овие соби имаат две простории, спална соба и дневна соба. Family Suite има површина од околу 72м2, се состои од долг ходник на влезот и две одделни спални соби со посебни бањи и големи гардеробери.


Хотелски содржини: Хотелот има главен ресторан, 4 a la carte ресторани (турски, италијански, рибен, азиски), слаткарница и 7 барови. Wi-Fi е достапен на јавни површини во хотелот. Додатни  услуг  :продавници, лекар, фризер, перална.


Спорт и забава: Хотелот има аква парк (4 тобогани), надворешен базен, затворен базен, кошарка, одбојка на плажа, тенис, кино, музика во живо, пикадо, дневни и вечерни анимации, Спа и велнес центар, Турска бања, парна бања, фитнес .Со доплата: спортови на вода, опрема и часови за тенис .За деца има мини клуб, мини диско, кино и игралиште.


Плажа: Хотелот има своја песочна плажа долга 200 метри со сино знаме на ЕУ и понтон од 500 метри ². Исто така, постојат две приватни пристаништа со капацитет 80м², на кои не можат да пристапат деца под 16-годишна возраст.  Користењето чадори за сонце и лежалките се бесплатни.