Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Queen's Park Le Jardin
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на 7 км од Кемер, во областа Кириш. Од аеродромот во Анталија е на 60 километри. Хотелот е изграден во 1998 година, а реновиран во 2013 година и зафаќа површина од 48.000 m².
 
Сместување: Хотелот располага со вкупно 308 соби - 251 стандардна соба и 54 семејни соби, распоредени во четири блока на три ката. Стандардните соби се околу 18 m² (макс. 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни), содржат француски кревет или два посебни кревети, дополнителен кревет е софа или фотелја на преклопување.Семејните соби се со површина од околу 45 m² (макс. 2 возрасни + 2 деца или 4 возрасни), се состојат од две соби (едната соба има брачен кревет, а другата соба има два посебни кревети), бања, балкон. Сите соби имаат купатило со туш или туш, централна клима, САТ/ТВ, телефон, сеф, фен, балкон, минибар (безалкохолни пијалоци, се полнат секојдневно).

Содржини: Хотелот располага со главен ресторан, 3 a la carte ресторани (италијански, риби, отомански - со доплата), 3 барови, надворешен базен, детски базен, 3 тобогани, внатрешен базен, турска бања, сауна, амам, фитнес центар, фризер , програма за анимација во текот на денот и музичко шоу навечер, диско, пинг понг, билијард, одбојка на плажа, аеробик, тениско игралиште (осветлување со доплата), мини клуб (4-12 години), детско игралиште.
Со доплата: масажи, фризер, билијард, лекар, услуга во соба, перална, чување бебиња, спортови на вода, увозни пијалоци, пијалоци во дискотека, продавници.

Плажа: Сопствена, песочна - камчеста, долга 200 м. Во цената се вклучени лежалки, чадори, душеци и крпи за плажа.