Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Pirate's Beach Club
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа на Tekirova, 17 км од Кемер и 78 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Хотелот е реновиран во 2016 година. Располага со 268 соби. Сите соби имаат сопствено купатило со када или туш кабина, фен, директна телефонска линија, мини бар, сет за кафе и чај, SAT TV, балкон или тераса.

Содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан „Happy Pirate“, снек бар „Капетан Блек“, ресторани „А’ла Карте“ : Барбароса (морска храна), „Капетан блек“, Траторија Антика (италијанска кујна), ќебап (турска кујна), лоби бар, витамин бар, диско клуб.
Услуги со доплата се : лекарски услуги, продавници, телефон, факс, интернет, услуги за чување деца, услуги за перење алишта и хемиско чистење, изнајмување автомобили, фризер. Хотелот има отворени базени, базени за деца, тобогани, фитнес, сауна, турска бања, парна бања, тениски терени, пинг-понг, стрелаштво, одбојка на плажа, мини голф, билјард, забавни програми во согласност со хотелскиот концепт (пирати), натпревари преку ден, вечерни емисии, Happy Pirate - мини клуб за деца од 4 до 12 години со специјални програми во текот на денот, мини диско вечер.
Услуги со доплата според правилата на хотелот Pirate's Beach Club 5 *се : спортови на вода, масажа, осветлување за тениски терени, салон за убавина.

Плажа:  Хотелската плажа е песочна. Бесплатни за користење се чадорите, пешкири и лежалките. Приватните павиљони дополнително се наплаќаат и однапред се резервираат.