Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ORANGE COUNTY RESORT (BELEK)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Белек,на само  5 км од центарот на Белек. Од аеродромот во Анталија одалечен е 35 км,а 45 км од центарот на Анталија и 11 км од Серик.
Сместување: Вкупниот број на соби во хотелот е 370. Од кои 292 стандардни и 74 семејни. Сите соби имаат бања со када или туш, фен, клима уред , директен телефон, килим во просториите, мини бар, сеф, сателитска ТВ, радио, балкон или тераса, Wi-Fi  е бесплатно.
Содржини: Главен ресторан,  A la Carte ресторани, барови (снек бар, бар покрај базен, бар на плажа и диско бар), конференциска сала, продавници, доктор и дадилка.
Спорт и забава:  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 3 слајдови, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, кошарка, одбојка, мини голф, аеробик, 2 тениски игралишта, музика во живо, детско мени, детско игралиште, клуб за деца (од 4 до 12 години), јуниорски клуб (од 13 до 17 години),  спортови на вода.
Плажа: Хотелската плажа е песочна и долга 100 метри. Чадори, лежалки и крпи се бесплатни.