Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Oba Time Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа во Аланија, на околу 2,5 километри од центарот на Аланија, околу 140 километри од центарот на Анталија и околу 130 километри од аеродромот во Анталија.
 
Сместување: Хотелот е отворен во 2012 година. Има 90 стандардни двокреветни и трокреветни соби. Една соба е прилагодена за лица со посебни потреби. Стандардните соби имаат балкон, туш кабина, сплит клима, ТВ со сателитски канали, мини бар (само вода при пристигнување), керамички под, фен, Wi-Fi интернет. Се плаќа: мини бар, сеф, телефон.

Содржина: Хотелот се наоѓа во центарот на Оба, недалеку од големиот трговски центар Алањум и Мигрос. Има главен ресторан, à la carte ресторан и 2 барови („Сервис базен“ и „Тајм бар“). Надворешен базен и детски базен, анимации и програми три пати неделно, ТВ соба, Wi-Fi интернет во фоајето (со ограничена брзина и број на корисници).
За потребите на гостите има доктор, сервис за перење, Турска бања, сауна, парна бања, масажи, интернет кафе со доплата.

Плажа: Хотелот ја користи градската плажа оддалечена 250м. Чадорите, душеците и лежалките се бесплатни околу базенот и во зона 11 на плажа (побарајте билет на рецепција). Се доплаќа: чадори, душеци и лежалки на плажа надвор од зона 11, храна и пијалоци на плажа. Хотелот нема пешкири за плажа.