Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Limak Lara Deluxe Hotel & Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Лара-Кунду, 15км од аеродромот во Анталија и 25 км од центарот на градот.
Сместување: Вкупен број на соби 441. Стандардни соби: 319 (32м²,една спална, едно купатило, макс.2+1 лица), Фамилијарни соби: 92 (65м², макс.2+2 лица, две соби одвоени со лизгачка врата), Јуниор суит: 11 со џакузи (45м²), 15 Суит соби со џакузи (70м²), 4 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со туш, када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнуваат секој ден), сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.
Содржини: Zen-главен ресторан, A‘la Carte ресторани-La Cuccina (Италијанска кујна), Revan (Турска кујна), Gringos (Мексиканска кујна), Ресторан со далечноисточна кујна (Tai&Sushi ресторан), Snack ресторан покрај базенот, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, rent a car, шопинг центар се доплаќаат.
Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк со 9 лизгалици, Турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта, сквош, пинг понг, немоторни водени спортови. Масажа и SPA центар, часови по тенис и опрема, осветлување за тениските терени, моторни водени спортови, билијард, куглање, опрема за сквош, дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и навечер, мини и јуниор клуб со специјална програма и професионална екипа.
Плажа: Песочна хотелска плажа со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплатуваат. Павиљони на плажа со резервација и со доплата.