Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Kleopatra Sun Light Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа во Аланија, на околу 3 километри од центарот на градот. Од аеродромот во Анталија е на околу 120 километри. Во непосредна близина на хотелот има археолошки музеј и пристаниште. Хотелот Kleopatra Sunlight Е отворен во 2019 година.

Сместување:
Хотелот располага со 64 стандардни соби. Сите соби имаат балкон, клима, фен, ТВ, крпи, мини бар (полн само првиот ден). Сеф и WI-FI се доплаќа. Стандардните соби се со големина од околу 20м²

Содржина: Хотелот нуди All inclusive услуга - самопослужување - избор од неколку јадења според правилата на хотелот во главниот ресторан: појадок, ручек, вечера. Покрај главниот ресторан, гостите имаат пристап и до барот на базенот Се доплаќаат увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цедени сокови и се останато надвор од концептот.Хотелот располага со 2 базени, спа центар, дневна забава. Покрај горенаведеното, гостите можат да уживаат во фудбал, мини-фудбал и пикадо.

Плажа:
Хотелот има свој дел на плажата на Клеопатра, која е оддалечена околу 150 метри. Чадорите и лежалките се доплаќаат.