Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Jaz Tour Khalef
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на самиот влез во градот Сус. Излегува на сопствена плажа. Во близина се наоѓа ноќен клуб, продавници, ресторани. Медината е оддалечена 5 км, додека од аеродромот го делат 150 км.

Сместување: Располага со вкупно 490 соби (стандардни, фамилијарни, junior суити и prestige суити). Сите соби се климатизирани, со балкон или тераса, со мини бар, сеф, прибор за правење чај и кафе, големо шише вода – секојдневно, сателитска ТВ, бања со туш и фен.

Хотелски содржини: Главен ресторан, ресторан на плажа, ресторан за ужини покрај базенот, A`la Carte ресторан „L'oliveraie“, лоби бар, бар покрај базенот, на плажа, Со доплата: мини бар, доктор на повик, собна услуга, перална, thalasso терапија, спа центар, осветлување на тенискиот терен, спортови на вода, дадилка, ресторан на плажа, увозни пијалоци. Безжичен интернет во собите и на јавните површини, пешкири за на плажа.

Спорт и забава: 2 отворени базени со солена вода, аква парк со 6 тобогани, детски базен, детско игралиште, тениски терен, аеробик, аква аеробик. Гостите на хотелот можат да се релаксираат во добро опремен СПА центар со сауна, парна бања или џакузи, како и во затворен базен во текот на зимскиот период. Исто така има дневна анимација, ноќна забавна програма, фитнес центар, ватерполо, пикадо.

Плажа: Песочна, пред хотелот. Нуди водени спортови