Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Jaz Makadina
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Јас Makadina се наоѓа во Хургада, во центарот на туристичката зона Makadi. Хотелот е 35 км од центарот на Мемша, 3 км од Makadi Water World и 30 км од аеродромот.
 
Соби: Сите 270 Superior соби имаат бања (туш / WC), фен, ЛЦД телевизор, телефон, клима уред, сеф, мини бар, повеќето соби имаат балкон / тераса / француски балкон или прозорец.
Основните "Superior" соби се наменети за макимум 2 возрасни лица + бебе. Сместување на 2 возрасни со 1дете над 2год. е возможно само во лимитиран број на соби и е исклучиво предмет на барање и потврда.
 

Содржини: Хотелот е изграден во Nubian-марокански стил.  Покрај главниот ресторан на хотелот, има 7 a la carte ресторани, shisha бар, рент-а-кар, аптека, фризер, продавници, продавници за сувенири, салон за убавина, банкомат, сервис за перење и пеглање, интернет центар. Гостите без дополнителни трошоци може да користат крпи, лежалки и чадори за сонце.
 
Спорт и забава: Хотелот нуди 2 отворени базени (еден загреан во зима), детски базен, спа, отворен џакузи, тениски игралишта, одбојка, пинг-фудбал, пинг-понг, пикадо, билјард, фитнес, марина и центар за нуркање. Понуда за најмладите гости вклучува детски базен, Aqua Park со тобогани, мини клуб, анимација и игралиште. За гостите од Jaz Makadina e достапen Makadi Water World (50 различни слајдови) за кој редовно се обраќа шатл-автобус, како и до блискиот голф терен. Дел од хотелските содржини се споделени со или лоцирани во некој од другите хотели од елитниот хотелски комплекс Мадинат Макади.
 
Плажа: Хотелот има приватна песочна плажа, која има корален гребен што го прави хотелот интересен за љубителите на подводниот свет и нуркање. За гостите на хотелот се достапни крпи, чадори и лежалки покрај базен и плажа.