Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Jaz Makadi Saraya Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во заливот Макади, на околу 30 км од аеродромот и околу 35 км од центарот.Се наоѓа во самиот центар на Мадинат Макади, значи е во непосредна близина на Souk Makadi, каде има многу капацитети - продавници, ресторани и кафулиња.

Сместување: Хотелот нуди 325 сместувачки единици и сите имаат балкон/тераса, клима, сателитска LCD телевизор, сеф, котел, фен, Wi-Fi.

Содржина: Хотелот нуди 3 базени за возрасни, 2 базени за деца, од кои едниот има лизгалки на вода, одбојка на плажа, пинг-понг, јога, боче топка, тениско игралиште. Услугата во хотелот е All Inclusive - ран појадок, појадок, доцна појадок, ручек и вечера (самопослужување - избор од неколку јадења според правилата на хотелот). Концептот вклучува и грицки, сладолед и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Хотелот нуди два главни ресторани - Sun Flower и Al Nakhil, а на гостите им се достапни и бројни барови.

Плажа: Хотелот има своја песочна плажа, која е оддалечена околу 500 метри, користењето на чадори и лежалки е бесплатно за гостите на хотелот. Има мал дел од плажата со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а поголемиот дел е убав простор за капење.