Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Doganay Beach Club
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Konakli, 7км од центарот на Аланија и 125км од аеродромот во Анталија.
Сместување : Хотелот има  373 соби. Сите соби се со купатило со туш и фен, клима сплит систем, сателитска ТВ, телефон, мини бар (се доплаќа), сеф, балкон.
Содржини: Главен ресторант со шведска маса, A’la Carte ресторани-турски, рибен и италијански, барови околу хотелскиот комплекс и бар на плаж. Доктор, перална, конференциски сали, телефон, факс, интернет, продавници,фризер,  rent a car, дополнително се наплаќаат.
Спорт и забава : Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, Турска бања, сауна, фитнес, терени за тенис, одбојка на плажа, кошарка, мини фудбал, пинг понг. Спортови на вода, масажа,Спа и Велнес центар, козметички салон, билијард, школо за нуркање, дополнително се наплаќаат. Забавна програма преку ден. Мини клуб за деца.
Плажа : Хотелска плажа на 180м од хотелот, песок и ситни камчиња (има тунел преку улуца). Лежалки на плажа, чадори за сонце и душеци на плажа се бесплатни. Пешкири за плажа се наплаќаат.