Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Concorde De Luxe Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10км од аеродромот во Анталија и 16км од центарот на Анталија.

Сместување: Хотелот има 401с оби.. Сите соби се во модерен стил со купатило со када, туш, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, пиво се дополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, интернет конекција, под со тепих и балкон.


Содржини: Главен ресторант Le Buffet со шведска маса, A’la Carte ресторани-Da Vinci (Италијанска кујна), Asiana (Кинеска и Јапонска кујна), Daрhne (Турска кујна), Poseidon (рибен ресторан), Vinario (steak restaurant, забрането за деца до 12 години), BBQ A’la Carte ресторан- сите со претходна резервација и со доплата, Food court (самопослужување за брза храна), Neyzen Pancake Pavilion (Турски палачинки), Café Mundo (сервис за кафе и слатки), барови во хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, rent a car, шопинг центрите се наплатуваат. Wi-Fi интернет бесплатен низ целиот комплекс.


Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, Џакузи, две тениски игралишта и осветлување до 22.00ч., одбојка на плажа, кошарка, не моторни спортови на вода, мал фудбал, мини голф, пинг понг. Моторните спортови на вода, салон за убавина, SPA&Wellness центарот, масажа, куглање, билијард, школа за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Гала вечери на секои 14 дена, жива музика. Dombo Мини клуб за деца од 04-12 год.

Плажа: Песочна хотелска плажа со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплатуваат. Павиљоните дополнително се наплатуваат.