Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Club Turtas Beach Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: CLUB TURTAS BEACH HOTE се наоѓа на 110 км до аеродромот во Анталија, 13 км до Аланија, 250 м до Центарот Конакли. Директно лоциран на плажа.
 
Сместување: Хотелот располага со вкупно соби 275, WC, туш, телефон, фен за коса, , LCD телевизор, клима уред, балкон или тераса , мини бар, Wifi (се наплаќа), Сеф (се наплаќа), Пријавувањето е во 14:00 часот. Одјавувањето е 12:00 часот.
 
Содржини:
Хотелот располага со 1 главен базен, 1 базен за релаксација, 1 базен за хендикепирани, 2 базени за деца, 1 аквапарк (1 аква базен со 3 тобогани, 1 аква базен со 2 тобогани, 1 аква базен со 1 тобоган за деца) - 1500м2, игралиште, излетничко место за деца, мини клуб за деца помеѓу 4-12 години, одбојка на плажа , кошарка, тенис на маса, пикадо, ватерполо, боча, гимнастика во вода, зумба, степ аеробик, анимација во текот на денот и навечер, 1 диско на плажа, Хамам и фитнес центар, Паркинг.
Услуги без доплата:
Аква парк, фитнес центар, турска бања, пинг понг, пикадо, кошарка, одбојка на плажа, гимнастика на вода, аеробик, паркинг, чадори за сонце, лежалки, душек (на плажа и базен), безжичен (во лоби). Во собите нудиме шишиња со вода во мини бар при пристигнување.
Услуги со доплата:
Свеж цеден овошен сок, увозни пијалоци, турско кафе, телефон и факс, сеф, докторска услуга, Спа, епилација, нега на кожа, масажа, Сауна, Билјард, Интернет кафе (со резервација), Електронски компјутерски игри, Водени спортови на плажа (џет-ски, банана, парасејлинг итн. - обезбедено од надворешна фирма), мини голф, хемиско чистење, перење алишта, Трговски центри , Крпи за плажа, Вода, Wi-Fi во собите и општиот простор, Сите пијалоци и храна по концепт време (по 00:00 часот), A la carte (резервација на рецепција). Сите наши гости се обврзани да носат нараквица за време на нивниот престој во хотелот. Времето, местата и достапноста на нашите услуги може да се разликуваат во зависност од времето и бројот на сезоната.