Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Alba Queen Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Colakli, на 55км од аеродромот во Анталија и 8 км од центарот на Сиде.


Сместување: Хотелот има вкупно 324 соби кои се поделени во 5 згради. Сите соби се опремени со сопствено купатило со када, туш и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода и безалкохолни пијалоци), сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинат на подот, LCD TV и музички канали.


Содржини: Хотелот има главен ресторан – шведска маса, A’la Carte ресторани – Queens Asia (кујна од далечниот Исток), Queens Fish (морска храна), барови низ хотелскиот комплекс, пекара, диско клуб. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, продавници, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, рент а кар се услуги кои дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет конекција во хотелското лоби и на јавните површини е бесплатна.


Спорт и забава: Хотелот има надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, тениски терени, одбојка на плажа, мини фудбал, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, мини голф се вклучени во цена. Масажа, SPA центар и салон за убавина, сите видови спортови на вода, осветлување за тениски терени, куглање, билјард дополнително се наплаќаат. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и специјални шоу програми во текот на вечерните часови, кино, жива музика, забава на плажа. Мини клуб за деца од 04-12 години во текот на денот и мини диско во вечерните часови.


Плажа: Хотелот има приватна плажа – песочна со камчиња, лежалки и чадори кои се бесплатни за гостите на хотелот, пешкири со депозит.